Ovaj fakultet zauzima 35. mesto u oblasti prehrambene tehnologije, što predstavlja bolju poziciju od čak 9 od 10 najoljih fakulteta na svetu.

Od top 10 najboljih univerziteta na svetu jedino je Masačustes bolji od Poljoprivrednog u Zemunu u oblasti prehrambene tehnologije.
U okviru celog Beogradskog univerziteta, jedino na Poljoprivrednom fakultetu postoji smer prehrambene tehnologije. Ovu oblast donekle pokriva i TMF na studijama biohemijskog inženjerstva i biotehnologije, i Tehnički fakultet u Boru sa tehnološkim inženjerstvom.
– Mi na smeru prehrambene tehnologije godišnje objavimo između 120 i 130 naučnih radova i mogu slobodno da kažem, kolika su ulaganja, rezultat je veoma visok. Naše studente mnogi povezuju sa proizvodnjom kobasica, kafe i sokova u fabrikama, ali pored toga, mi dajemo kadrove u oblasti trgovine, laboratorijskog istraživanja, marketinga i logistike – objašnjava Dušan Živković, prodekan za finansije na smeru prehrambena tehnologija.
Poljoprivredni fakultet nije najtraženiji u Srbiji, te su na mnogim smerovima ostala i prazna budžetska mesta. na smeru prehrambene tehnologije ostalo je mesta još za samofinansirajuće studente.
Na portalu Infostud naglašavaju da postoji mnogo razloga da studenti hrle na ovaj smer.
-Ta oblast obuhvata širok dijapazon, od ispitivanja hrane, preko laboratorijskog istraživanja, do samog procesa proizvodnje. A to su kod nas tražena zanimanja. Takođe, ovaj poziv je sve neophodniji i u inostranstvu jer svet vapi za zdravom hranom – naglašavaju na ovom portalu, piše Blic.