Овај факултет заузима 35. место у области прехрамбене технологије, што представља бољу позицију од чак 9 од 10 најољих факултета на свету.
Од топ 10 најбољих универзитета на свету једино је Масачустес бољи од Пољопривредног у Земуну у области прехрамбене технологије.
У оквиру целог Београдског универзитета, једино на Пољопривредном факултету постоји смер прехрамбене технологије. Ову област донекле покрива и ТМФ на студијама биохемијског инжењерства и биотехнологије, и Технички факултет у Бору са технолошким инжењерством.
– Ми на смеру прехрамбене технологије годишње објавимо између 120 и 130 научних радова и могу слободно да кажем, колика су улагања, резултат је веома висок. Наше студенте многи повезују са производњом кобасица, кафе и сокова у фабрикама, али поред тога, ми дајемо кадрове у области трговине, лабораторијског истраживања, маркетинга и логистике – објашњава Душан Живковић, продекан за финансије на смеру прехрамбена технологија.
Пољопривредни факултет није најтраженији у Србији, те су на многим смеровима остала и празна буџетска места. на смеру прехрамбене технологије остало је места још за самофинансирајуће студенте.
На порталу Инфостуд наглашавају да постоји много разлога да студенти хрле на овај смер.
-Та област обухвата широк дијапазон, од испитивања хране, преко лабораторијског истраживања, до самог процеса производње. А то су код нас тражена занимања. Такође, овај позив је све неопходнији и у иностранству јер свет вапи за здравом храном – наглашавају на овом порталу, пише Блиц.